Atelier

SALA KREATYWNA

„Einstein mawiał, że wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy. Trudno się z nim nie zgodzić. Wyobraźnia sprawia, że dziecko odkrywa i tworzy wspaniałe światy, a także – że nie brakuje mu pomysłów na eksplorowanie otoczenia i zdobywanie wiedzy.”

Pięć głównych naszych zasad kreatywności

1. WOLNOŚĆ

Kreatywność pozwala dzieciom z ufnością stawiać czoła nowej rzeczywistości. Wyobraźnia pomaga znaleźć pomysłowe rozwiązania problemów a przede wszystkim daje swobodę wyboru między normalnością i oryginalnością czyli zupełnie nowym pomysłem… Praca dziecka może nie wydawać się eksperymentalna czy odkrywcza, ale dla dziecka jest formą, w której poszukuje i wyraża siebie.

2. ZABAWA

Każde dziecko ma głowę pełną pomysłów… Pomaga im to mierzyć się nowymi sytuacjami i podejmować wyzwania. Kreatywność nie ogranicza się do określonych celów, to również sposób myślenia, spostrzegania życia i korzystania z własnych doświadczeń w niekonwencjonalny sposób. Innymi słowy- kreatywność sprawia, że wszystko jest możliwe!

3. CZAS

Kreatywności nie można zamknąć w określonych ramach czasowych. By móc ją stymulować spontanicznie, trzeba mieć czas. Bez planu działania, bez harmonogramu i ustalonego z góry porządku…

4. WSPARCIE

Każdy z nas może rozwijać kreatywność. Bez niej życie byłoby powtarzalne i nudne. To ona pozwala czuć się aktywnym, być otwartym na postęp, nowości, zmiany, odrobinę szaleństwa…

5. EKSPERYMENTOWANIE

“Jeśli połączysz czarny i czerwony, to tło wyjdzie bardzo ciemne”
“Jeśli zaczniesz w tym miejscu rysować klasy, cała plansza nie zmieści się na tym fragmencie chodnika”

Próby, testy i oczywiście możliwość popełniania błędów. Bez tego lekcje kreatywności nie mogą się odbywać. Warto pozwolić dzieciom zdobywać własne doświadczenia nie ujawniając im rezultatu z góry…

SALA KONSTRUKCYJNA

„Dochodzimy do poznania rzeczy dwiema drogami, a mianowicie: drogą doświadczenia i dedukcji.”
Kartezjusz

Nasze główne cele i założenia:

1.
Budzenie ciekawości oraz aktywności poznawczej dzieci.
2.
Rozbudzanie zainteresowań zjawiskami fizycznymi, przyrodniczymi oraz lepsze ich rozumienie-rozwijanie aktywnej postawy badacza.
3.
Stymulowanie dzieci do podejmowania prób układania opowiadań twórczych, prowadzenia rozmów, dialogów.
4.
Kształcenie pojęć matematycznych poprzez działanie w czasie i przestrzeni - manipulowania przedmiotami, porównywania przeliczania…
5.
Rozwijanie zdolności dzieci do wysiłku umysłowego.

SALA POLISENSORYCZNA

Co kryje się pod nazwą sala polisensoryczna?

To wyjątkowo wyposażona sala. Jej celem jest wyciszanie lub stymulowanie zmysłów.

Ukierunkowana jest już dla najmłodszych dzieci.
Ćwiczenia prowadzone w niej są pomocą światła, koloru,dotyku, zapachu, muzyki oraz różnorodnych zabawek sensorycznych i antystresowych.

W tej sali naprawiamy lęk przed światem zewnętrznym, nie przeciążamy układu nerwowego zbyt dużą liczbą bodźców, likwidujemy zaburzenia sensoryczne, pobudzamy spostrzegawczość, motywujemy do podejmowania samodzielnych decyzji, pracujemy na pamięcią i skupieniem a przede wszystkim osiągamy stan relaksu i wyciszenia.

Wyposażenie:

Warunki wnętrza sali tworzą przyjemne i bezpieczne środowisko, a to wpływa korzystnie na stan psychofizyczny dzieci.

niezwykła podłoga interaktywna SmartFloor
lustra
kolumna bąbelkowa
aromaterapia (emiter zapachów, olejki)
gry, puzzle i zabawki interaktywne
ścieżka sensoryczna (również w ogrodzie)
relaksacyjne poduchy
hamaki

SALA „ROZWIŃ SKRZYDŁA”

Chcesz zorganizować ważne szkolenie?
Przeprowadzić spotkanie biznesowe lub rekrutacyjne a może urodziny?
Nasza nowoczesna sala jest doskonale przystosowana do organizacji różnego rodzaju szkoleń, konferencji, spotkań, warsztatów, debat i wielu innych …

Dysponujemy wygodną 45m2 salą multimedialną przeznaczoną dla maksymalnie 20 osób.
Sala wyposażona jest w nowoczesny telewizor 75” z dostępem do Wi-Fi, przenośną tablicą magnetyczną, pojedyncze stoliki z możliwością ustawienia w wybrany sposób oraz nagłośnienie, które zapewni większy komfort w prowadzeniu spotkań.

Dla gości zapewniamy bezpłatne miejsce parkingowe również dla osób niepełnosprawnych.
Nowoczesne i komfortowe wyposażenie wnętrza sprawia, że jest to idealne miejsce do spotkań biznesowych i czasu dla rodziny.

Rezerwacje indywidualne po wcześniejszym kontakcie.

biuro@openwings.pl

Blisko natury

nowocześnie i na wyłączność!

Zapraszamy!